RSS
środa, 08 września 2010
Głowka pracuje (a przynajmniej powinna)

Chciałbym zabrać głos w jednej, niby błahej sprawie, ale (jak pokazały to ostatnio media) całkowicie aktualnej. Chodzi o nawigację satelitarną, którą większość polskich kierowców posiada i, co więcej – regularnie używa. Jadąc na wakacje, urlop, w miejsca jeszcze nieznane – wszędzie tam zazwyczaj używamy map lub, co wygodniejsze i bardziej precyzyjne, samochodowego gps. Bardziej precyzyjne?

Hannah Montana

Jasne... pewnie słyszeliście o kobiecie, która wjechała autem do jeziora? Kierowała się informacjami z gps. Po co nam oczy, po co słuch i po co... rozum, przecież mamy sprytne urządzenie, które wykona za nas całą pracę. Niczym Hannah Montana na muzycznej scenie, radzi sobie z wyznaczaniem trasy i lokalizacją. Nie potrzebujemy już numerów kontaktowych do firm „pomoc drogowa szczecin”, „autopomoc” czy „pomoc drogowa warszawa”. Wszystkie potrzebne informacje, położenie stacji benzynowych, moteli, warsztatów i sklepów mamy pod ręką, zapisane na karcie pamięci. Jak widać – nie zawsze. Co z tego, kiedy w głowie pustka? Lepiej od razu szukać jeziora... ;-)

piątek, 03 września 2010
Czas przeziębień

Choć lato sie jeszcze nie skończyło, za oknem, jak widać - zimno i deszczowo. Nieodzwonie zbliża się do nas jesień, a wraz z nią - pierwsze przeziębienia i cieknące nosy. Nijak nie da się tego ominąć, ani przeskoczyć, ale można odwlec albo też - zamiast dwóch przeziębień, nabawić się jednego.

przeziębienie

Sposobów na zachowanie pełni sił i zdrowia podczas tych, coraz zimniejszych miesięcy jest kilka. Jedne znały już nasze babcie i ich babcie, a niektóre pojawiły się całkiem niedawno, zwłaszcza jeśli chodzi o środki farmakologiczne.

Tym najbardziej znanym i najczęściej stosowanym, niestety tylko przez młode matki, jest zawiązywanie szalika i zakładanie czapek. Zachowuje to dużo ciepła w naszym organiźmie i nie pozwala się przeziębić. Niestety, im jesteśmy starsi, tym częściej o tym sposobie zapominamy. Czapki przecież nie założymy, bo fryzurę nam popsuje, a rękawiczki? Rękawiczki są dla dzieci - mówimy. Kolejnym sposobem, równie dobrym i równie często pomijanym jest - picie ciepłych napojów. Zamiast herbat i gorących czekolad - wolimy zimne i gazowane wody. No i na koniec chyba najważniejsze - koszulka czy inaczej, podkoszulka. Moja babcia zawsze mi o niej przypominała i przeziębienia jakoś szczęśliwie mnie omijały. Do tej pory zresztą tak jest.

Pamiętajmy - nasze zdrowie jest w naszych rekach. A poza tym... szkoda czasu i życia na leżenie w łóżku z gorączką.

środa, 11 sierpnia 2010
Szkolna wyprawka

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wakacje również. Nim się obejrzymy, minie sierpień i zacznie się szkoła, a wraz z nią szkolne wydatki, które niejednej rodzinie już nie raz całkowicie portfel opróżniły.

szkoła

Niestety, szkolnych wydatków pominąć w swoim budżecie się nie da. Każdemu z nas zależy przecież, aby nasze dziecko miało wszystko to, co potrzebne mu jest do nauki i prawidłowego rozwoju. Na szczęście, jest kilka sposobów na zaoszczędzenie trochę grosza. Wystarczy dobra organizacja i odpowiednie zarządzanie tym, co mamy w portfelu - nawet, jeśli jest tam stosunkowo niewiele.

Zacznijmy zatem od książek, na które można wydać najwięcej, a zarazem - najwięcej zaoszczędzić. Zwłaszcza, kiedy zamiast nowych, kupimy używane. Nikt przecież nie powiedział, że książki z odzysku są gorsze. Podobnie sytuacja wygląda z plecakami. Jeśli nie stać nas na nowy - kupmy używany - rodzina i sąsiedzi idealnie się tutaj sprawdzają. Wystarczy popytać. Gorzej natomiast jest z zeszytami. Te muszą być nowe - czyste. Ale i tutaj jest rada. Zacznijmy kompeltowanie szkolnej wyprawki już teraz, kiedy w sklepach i marketach nie zaczął się jeszcze tak zwany "szkolny boom", i kiedy ceny są normalne i całkowicie do przyjęcia.

"Własne" cztery ściany

Moi znajomi postanowili wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać wspólnie. Niby wszystko pięknie, a jednak trudności z jakimi przychodzi im się teraz zmierzyć, niejednemu siły i chęci już odebrały.

Wszystko rozbija się o wynajem mieszkania, a właściwie, to małej kawalerki. Z racji tego, że on jeszcze studiuje, a ona dopiero pracować zaczęła, pieniędzy zbyt wielu nie mają. Zresztą, która młoda para na starcie może pochwalić się tysiącami na koncie?

Swoje poszukiwania moi znajomi rozpoczęli oczywiście od internetu. To tutaj znaleźć można niezliczoną ilość ofert. Ale i tutaj również, spotkał ich pierwszy problem - ceny, a standard. Niektóre kawalerki wystrojem przypominały babciny pokój, a cenę miały jak za nowo wyremontowane i elegancko urządzone M. Niestety, takich ofert napotkali na swojej drodze bardzo dużo. Te zaś, które standardem im odpowiadały - ceną już niekoniecznie.

Drugi problem pojawił się, kiedy zaczęli dzwonić pod wskazane numery telefonu. Gdzie  bowiem nie zadzwonili, tam już mieszkanie zajęte - oferta nieważna. I tak w kółko. Chętnych przecież jest dużo. A mieszkań, jak się okazuje, zdecydowanie mniej.

Trzecim problem okazali się pośrednicy. Dobrze, kiedy trafi sie na ofertę wystawioną przez samego właściciela, gorzej natomiast, kiedy spodoba nam się mieszkanie oferowane przez biuro nieruchomości. Wiadomo bowiem, że pośrednicy liczą sobie prowizję, czasem tak wysoką, jak kwota całego najmu.

Jednak, nie ma co się poddawać i załamywać. Przecież, jak się to mówi " kto szuka, ten znajduje".

piątek, 06 sierpnia 2010
Kobietą być...

Fajnie jest być mężczyzną. Głową i siłą rodziny. Jej podporą i trzeźwym umysłem. Ale, czyż bycie kobietą, nie wydaje się Wam wygodniejsze i bardziej opłacalne? Nie śmiem twierdzić, że prostsze i przyjemniejsze, ale... coś w tym chyba jest.

kobieta

To, że kobiety mają w życiu łatwiej, wiemy praktycznie wszyscy. A już na pewno, wiemy to my - mężczyźni. To my przecież ustępujemy im miejsca, otwieramy drzwi i podajemy torebki. Płacimy za nie w lokalu, kinie i w pubie. Uszczęśliwiamy je i obsypujemy komplementami oraz prezencikami. Dbamy, aby zawsze było im wygodnie i ciepło, a kiedy trzeba... zasłaniamy je swoim ramieniem. Mało która kobieta dziś nie pracuje (prace i obowiązki domowe zaliczam do pracy), ale mimo to, to my więcej zarabiamy i utrzymujemy dom i rodzinę. Dajemy poczucie stabilności i odpowiedni standart życia.

Niestety, niektóre z Was, drogie Panie, wcale tego nie doceniają. Uważacie, że to, co dla Was robimy, najzwyczajniej w świecie Wam się należy i w związku z tym, nic nie musicie robić. Nie wiem, czy to my, Was do tego przyzwyczailiśmy, czy to Wy, przyzwyczailiście nas. Wiem jedno, jeśli chce się coś dostać, trzeba również coś dać. Bierność nie jest wskazana, nawet kiedy chodzi na szpilkach.

wtorek, 03 sierpnia 2010
Dbamy o ciało

Kilka dni temu powiedziałem swoim znajomym, że jestem na diecie. I wiecie co? Wszyscy zrobili wieeeelkie oczy ze zdziwienia, którego kompletnie pojać nie potrafię. Kto bowiem powiedział, że facet nie może się odchudzać? Albo, że diety, liczenie kalorii i dbanie o sylwetkę jest zarezerwowane tylko dla kobiet?! No kto?! Nikt, otóż to...

dieta

Każdy, kto w swoim ciele nie czuje się dobrze, może, a nawet - powinien przejść na dietę, która pomoże odbudować wiarę we własne JA. Diet jest dużo, nawet bardzo dużo, także bez wątpienia, każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepiej odchudzać się z partnerem, rodzeństwem czy też ze znajomym. Wtedy łatwiej znosi się wszelkie kryzysy i tzw. dołki - w końcu, jak się to mówi "w kupie raźniej".

Przy odchudzaniu należy jednak zachować rozwagę. Nie należy przesadzać z ograniczaniem kalorii - głodówki sa dobre, ale tylko na dzień lub 2, i to raz na jakiś czas. Należy jeść systematycznie i często, ale w mniejszych porcjach i zdrowiej.

Tym zaś, o czym każdy dbający o sylwetkę pamiętać powinien, są... ćwiczenia. To one, jak nic innego, ułatwiają walkę o zgrabne i smukłe ciało.

Zadbać o oczy

Okuliści biją na alarm! Coraz więcej Polaków ma problemy ze wzrokiem. Co więcej – w zastraszającym tempie rośnie liczba dzieci i młodzieży skarżąca się na niewyraźne widzenie. Problem jest jednak złożony. Pierwszym skojarzeniem, które przychodzi większości z nas do głowy jest wielogodzinne oglądanie telewizji czy praca przed komputerem. To oczywiście prawda, ale pamiętać należy, że są jeszcze inne czynniki osłabiające wzrok. Suche powietrze, klimatyzacja, leki – również źle wpływają na jakość widzenia. Podstawowym działaniem mającym na celu poprawę zdrowia powinna być zatem prewencja i eliminacja szkodliwych czynników. Praca przy komputerze powoduje zaś często tzw. zespół suchego oka, szybsze zmęczenie wzroku i pogorszenie jego ostrości. Na szczęście w każdej niemal aptece bez recepty kupić można krople do oczu reklamowane jako „sztuczne łzy”, które pomogą odpowiedni nawilżyć gałkę oczną. Nie zapominajmy też o regularnych wizytach u okulisty! Co najmniej raz w roku każdy z nas powinien przejść rutynowe badania, które pozwalają wykryć we wczesnym stadium tak niebezpieczne choroby jak jaskra czy zaćma.

poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Zaufanie do Google?

Korporacje to twory, które przerażają większość z nas, ogromne, ponadnarodowe, potężne – wzbudzają strach i obawy, nic więc dziwnego, że zwykle podchodzimy do nich nie ufnie. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły...

Najlepszym przykładem jest tutaj Google, który cieszy się ogromnym zaufaniem i sympatią społeczną, a jego sztandarowy produkt – wyszukiwarka – wzbudza zaufanie prawie 90% użytkowników internetu. Tak, prawie 90%! Gdyż jak wskazują wyniki badania opinii społecznej aż 86 na 100 pytanych uważa, że wyniki wyszukiwania Google są obiektywne i uczciwe. Cóż pewnie i takie były założenie produktu, jednak prawda jest taka, że w sieci od paru ładnych lat bardzo intensywnie działają pozycjonerzy, których jedynym zajęciem jest manipulowanie wynikami wyszukiwania. Na czym polega ich praca? Otrzymują oni zlecenia aby dana witryna była jak najwyżej notowana w wynikach wyszukiwania na dane słowo kluczowe. O tym, że praca jest skuteczna można zaś przekonać się bardzo łatwo, patrząc na wyniki, którymi chwalą się na swoich stronach firmowych. W efekcie zatem jeśli tylko kwestia o którą pytamy wyszukiwarkę jest jakoś związana z sprzedażą, zarobkami, etc, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż wyniki wyszukiwania zostały sztucznie zmodyfikowane przez pozycjonerów. Innymi słowy niezależnie od tego czy akurat interesują nas „domy tychy”, „sex sklep” albo może „pomoc drogowa kraków” szansa, iż wynik dostarczony nam przez wyszukiwarkę jest wolny od manipulacji wcale nie musi być wysoka. Zaufanie, którym cieszy się Google wynika jedynie z faktu, że wiedza o działalności pozycjonerów wciąż jeszcze nie jest powszechna, z czasem jednak z pewnością sytuacja taka ulegnie zmianie i wtedy cyfrowy gigant może popaść w tarapaty, nawet jeśli to nie on manipuluje wynikami...

13:29, visegard
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 lipca 2010
A zęby bolą

Zęby bolą każdego - czasem. Niestety nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, by należycie dbać o stan naszego uzębienia, dlatego też pamiętać musimy o codziennych czynnościach związanych z higieną jamy ustnej. Dentysta Poznań może być oczywiście rozwiązaniem naszych problemów, jednak po co wydawać pieniądze na leczenie, skoro taniej jest zapobiegać? Warto też zrobić sobie małą pamiątkę z potencjalnego zabiegu po to, by potem wiedzieć co nas czeka w razie niedopełnienia higienicznych obowiązków. Odzyskiwanie zdjęć, które przedstawiają nas podczas borowania może być bezcenne. Pamiętać jednak musimy o tym, by nie krzyczeć zbyt głośno podczas pracy wiertła, ponieważ tego rodzaju piosenki nie są szczególnie lubiane w społeczeństwie. Dość powiedzieć, że krzyki nie przyspożą nam znajomych, conajwyżej wrogów.

środa, 28 lipca 2010
Jestem z miasta...

Życie w mieście może być męczące. Coś na ten temat wiem. Mieszkam w mieście, nawet w dużym, i czasem mam go naprawdę dość. Najbardziej denerwuje mnie ten wszechobecny hałas, który bez względu na porę dnia - "włazi" do mieszkania i stawia wszystkich na nogach. Mało przyjemny jest też tłok, który panuje praktycznie wszędzie - na ulcach, w sklepach, na deptakach, a zwłaszcza - w komunikacji miejskiej.

Mimo wszystko, nie wiem, czy potrafiłbym się stąd wyprowadzić. Tutaj wszystko jest już takie moje, takie znane. Poza tym, wszystko to, co chcę, mam właściwie pod ręką - sklepy, domy handlowe, kina, puby i restauracje. Tym zaś, co najbardziej przekonuje mnie do pozostania w mieście jest anonimowość, którą mogę się "okryć". Nikt nie probuje na siłę wejść z buciorami w  moje życie. Nikt nie zagląda i nie pyta - co tam u Ciebie, sąsiedzie? I to jest piękne...

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Zakładki:
Stancje
Tagi