RSS
wtorek, 26 października 2010
Bez tajemnic

Właściciele firm oferujących szeroko rozumianą pomoc drogową coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni mieć przed swoimi klientami szczególnie wielu tajemnic. W związku z tym trudno dziwić się słuchom, iż pomoc drogowa Poznań coraz szerzej informuje nas - społeczeństwo, m. in. o sprzęcie, który jest wykorzystywany po to, aby nieść pomoc potencjalnym klientom.

pomoc drogowa Poznań

Kierowcy samochodów osobowych rzadko znają różnicę pomiędzy lawetą, samochodem holowniczym z platformą, czy tak zwaną -  autolawetą. Przedstawiciele handlowi, którzy wykorzystują samochód jako narzędzie pracy, na ten temat moga już powiedzieć nieco więcej. Charakter ich pracy sprawia bowiem, że nie mogę oni pozwolić sobie na ryzyko uszkodzenia wozu czy też - dużej straty czasu. Gdy więc staną się uczestnikami wypadku drogowego w szczególny sposób zależy im na tym, aby wszystkie niezbędne czynności, jakie musi wykonać pomoc drogowa Poznań, zostały wykonane maksymalnie szybko. W takiej sytuacji informacja o sprzęcie, jaki jest w stanie zaoferować pomoc drogowa Poznań jest szczególnie pożądana. Doświadczony kierowca może bowiem, w oparciu o nią, obliczyć, jak długo będzie trwał transport uszkodzonego auta. W ten sposób otwartość firmy takiej jak pomoc drogowa Poznań nierzadko przyczynia się do tego, że bez większego problemu pozyskuje ona nowych klientowi.

środa, 20 października 2010
Czary-mary

Czy ktoś z Was kiedykolwiek korzystał z pomocy wróżek? W zasadzie owa pomoc powinna mieścić się w cudzysłowie. Wszak nikt do tej pory nie udowodnił skuteczności ich przepowiedni. Mimo to w praktycznie każdej gazecie zobaczyć możemy reklamy uzdrowicieli, wróżek, osób zajmujących się (przynajmniej tak im się wydaje) magią. Wystarczy zadzwonić na jeden ze wskazanych numerów lub wysłać SMS, oczywiście za odpowiednią opłatą.

halki nocne

Szukając cennych informacji w internecie co jakiś czas naszym oczom prawdopodobnie ukazywać się będą natrętne reklamy i bannery z podobnymi treściami. Nie wspominając o telewizyjnych programach emitowanych najczęściej w nocy. W jednym z ostatnich odcinków tego swego rodzaju „show” zadzwoniła pewna młoda dziewczyna, która prosiła o radę. Od dłuższego czasu zastanawia jakie prezenty na walentynki kupić swojemu chłopakowi. Co doradziła jej wszechmocna i wszechwiedząca wróżka? "Kochana, kup mu... dmuchaną lalkę, czekoladki i kosmetyki". Po chwili zastanowienia dziewczyna spytała - „dmuchaną lalę? Dlaczego?”. Wróżka, z wyjątkowym spokojem i opanowaniem odpowiedziała: „bo Twój facet podaruje Ci 2 wibratory, 3 halki nocne i pas cnoty... właśnie dlatego, kochaniutka”. Czy ktoś ma ochotę obejrzeć kolejne odcinki?

wtorek, 19 października 2010
"Hotelowe tkaniny"

Tkaniny bardzo często są obecne w hotelowych pokojach. Niektórzy mówią, iż czasami pokoje te wydają się być wyściełane tkaniną. Znajdziemy tam bowiem nie tylko firanki i zasłonki, ale także piękne narzuty na łóżko, a nieraz nawet i meble oraz ściany wybite przynajmniej po części materiałem.

Tkaniny

To prawdziwa rozkosz dla miłośników rozwiązań tapicerowanych. Hotele butikowe specjalizują się w zakresie wykorzystywania tkanin do dekoracji. Tam z materiału składa się niemal całe wyposażenie hoteli. Jednak, jeżeli już decydujemy się na tkaninę jako element wystroju – jako coś co składa się na wyposażenie hoteli – wówczas konieczne staje się dbanie o jej najwyższą jakość i wysoki poziom trwałości.  Na to co dzieje się w zakresie dekorowania wnętrz materiałem składa się nie tylko stale rozwijająca się technologia, ale także trendy w nowoczesnym designie. Obecnie produkcja tkanin umożliwia wykorzystywanie ich na wiele sposobów. Kluczem do sukcesu jest jednak, zaraz obok jakości tkanin ich kolorystyka. Jednak takie tkaniny, tak jak wszystko inne co składa się na wyposażenie hoteli musi spełniać pewne określone przepisami bezpieczeństwa normy. Jak mówią specjaliści od designu wnętrz – zakupu tkanin to ostatni krok na drodze inwestycji, nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale zwykle ze względów kosztowych – kiedy zostają wolne środki można dokonywać zakupu. Podobnie jak inne elementy, które wchodzą w skład tego co określamy jako wyposażenie hoteli - tkaniny, które są w nim wykorzystywane powinny koniecznie: mieć wysoki współczynnik ścieralności, ale także być wytrzymałe i łatwe w konserwacji – warto, by możliwe było pranie ich w niskich temperaturach. Koniecznie muszą zostać wyprodukowane z włókien trudno palnych oraz spełniać europejskie atesty niepalności.

Tipsy

Tipsy budzą wiele kontrowersji i trudno się temu dziwić. Jest to bowiem dość specyficzny element dekoracyjny dla kobiecej urody. Obecnie do dyspozycji ich fanek pozostają nie tylko standardowe, akrylowe płytki imitujące paznokieć, ale także ich żelowe odpowiedniki, które prezentują się o wiele bardziej naturalnie. Są także łatwiejsze w korzystaniu ze względu na rzadszą konieczność ich uzupełniania. Jednak to nie koniec.

Tipsy

Tipsy można teraz znaleźć także w tak zwanej technologii airbrush. Jest to jedna z propozycji dla miłośniczek tipsowych wzorków. Kobiet, dla których jednolity kolor paznokcia lub francuski manicure to nuda. Są to tipsy trwale ozdobione. Można na nich znaleźć naprawdę bardzo skomplikowane wzory.  Po prostu zostały one wcześniej – przed ich nałożeniem ozdobione określoną grafiką. Takie tipsy to duża oszczędność czasu. Jak mówią profesjonaliści - tipsy airbrush to najlepsze rozwiązanie dla są dobrym rozwiązaniem dla początkujących stylistek paznokci. Dzięki temu unikają błędów w zakresie zdobienia. Jednak korzystanie z tego rodzaju tipsów też ma swoje ograniczenia. Wymaga ona zastosowania się do kilku kroków -  w przypadku tipsów standardowych największe znaczenie ma poprawne zmatowienie i odtłuszczenie przy tipsach airbrush kluczowe jest to, by nie zmatowić całej powierzchni tipsa. Należy wykonać tę czynność jedynie tam gdzie jest to niezbędne. Czyli w miejscu, gdzie ma to wpływ na przyczepność takiego tipsa. Zmatowić należy krawędzie boczne. Jest to około 1-2 mm każdej krawędzi. Potem można przystąpić do naklejenia tipsów i nakładania odpowiedniej masy. Jednak cały proces i tak jest dużo krótszy niż przy standardowych tipsach, które trzeba jeszcze ozdobić.

środa, 13 października 2010
Ostrożnie z ubiorem

Mówią, że to nie szata zdobi człowieka. Trudno nie zgodzić się z tym poglądem, ale jak zaprzeczyć, że niewłaściwy ubiór i niestosowny strój może okazać się tym, co zdecyduje o naszej przyszłości, powodzeniu lub o tym, jak postrzegają nas ludzie? Wyobraźmy sobie zatem taką sytuację: z prawdziwym rozstrojem nerwowo-żołądkowym czekamy na rozmowę kwalifikacyjną, która może okazać się przepustką do świata biznesu, interesów, otwierając tym samym przed nami wrota kariery.

sztuczne włosy

Jak się ubierzemy? W tęczowe majtki i prześwitujące spodenki czy może w eleganckie spodnie i marynarkę? Z dawno nieotwieranej szafy wyciągniemy lateksowe stroje czy może odpowiednio dobrany krawat lub muszkę i stosowne do okazji obuwie? A może pora na zabarwione na niebiesko treski, irokeza czy emo-styl w najgorszym wydaniu... czy raczej zadbaną, starannie ułożoną fryzurę? Wybór jest prosty – przynajmniej powinien takim być... Odpowiednia okazja = stosowne ubranie. Impreza, wypad z kolegami „na miasto” - nie ma sprawy... irokez, kolorowe majtki, spodenki i barwne treski – to jest to! Niestety wystarczy rozejrzeć się dookoła, by stwierdzić, że nie każdy z nas ma podobne poczucie, a raczej wyczucie gustu i smaku. To prawda – nie szata zdobi człowieka, ale musimy też pamiętać, że... „jak cię widzą, tak cię piszą”, a pierwsze wrażenie nierzadko utrwala obraz o nas w umyśle potencjalnego pracodawcy.

wtorek, 05 października 2010
1. maja 2004

Zdecydowana większość z nas – Polaków, pozytywnie ocenia przystąpienie naszego kraju do struktur UE oraz wszelkie zmiany, które miały i cały czas mają miejsce, z związane są z tym faktem. Mimo iż warunki, na jakich weszliśmy do Unii nierzadko poddawane były ostrej krytyce, nie ulega wątpliwości, że była to jedyna słuszna decyzja jaką mogliśmy podjąć.

celiakia

Wystarczy przecież wyjść z domu lub wyjrzeć przez okno, by na własne oczy przekonać się o prawdziwości tej tezy. Remonty dróg, chodników, mostów, budynków, dofinansowanie początkujących firm, ciekawych projektów to jednak nie wszystko. Nie możemy zapominać o licznych akcjach społecznych, które popularyzują wiedzę na ważne tematy, takie jak zdrowie, prawo pracownicze, celiakia, samozatrudnienie, pościel niemowlęca Feretti, choroby nowotworowe czy uczulenie. Dlatego też nikogo z nas nie mogą dziwić niezwykle pozytywne opinie i komentarze dotyczące 1. maja 2004 roku...

piątek, 01 października 2010
Sondażem po oczach

Gdzie nie spojrzeć, tam sondaże, sondaże i jeszcze raz sondaże. Doliczyć się nie mogą. Włączam telewizor, a tam wiadomości z kraju i kolejny sondaż. Polacy najbardziej ufają politykowi X, nie lubią zaś polityka Y, najprzystojniejszym z nich jest Pan z numerem Z... Sondaż-inicjatywa niezwykle przydatna – pozwala zbadać społeczne nastroje, oczekiwania i lęki, z drugiej jednak strony wymyślne narzędzie skutecznej manipulacji. Pół biedy, jeśli spytają nas na ulicy jakie gry lubimy.

wyścigi autg

Odpowiadamy zazwyczaj: karciane, gry samochodowe, sportowe, gry tiry, rpg, superszybkie wyścigi aut – świadome lub nie przekręcenie wyników ankiety nie wywoła przykrych i dotkliwych skutków. Przypomnijmy jednak wyniki sondaży publikowanych tuż przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Okazało się, iż prezentowane wyniki najczęściej odbiegały o ich finalnej postaci. Przypadek, błąd, a może świadome działanie? Tego nie wiem, lecz przykład ten obrazuje siłę rażenia tej niezwykle popularnej, potężnej broni o niewinnie brzmiącej nazwie „sondaż”.

czwartek, 23 września 2010
Dzień bez...

No i stało się. Lato sie skończyło, a to oznacza, że właśnie zaczęła się jesień. Z jednej strony trochę mi szkoda, bo będę tęskniła za ciepłem i słońcem, ale z drugiej, jestem zadowolona i szczęśliwa, bo bardzo lubię te typowo jesienne kolory - złota i czerwieni. Ale wczorajszy dzień nie tylko był ostatnim dniem lata, ale także, o czym warto powiedzieć - Dniem bez Samochodu, obchodzonym w całej Europie.

Ochrona

Idea tego dnia jest świetna, niestety jej realizacja już nie tak bardzo. Przede wszystkim dlatego, że zbyt mało i zbyt cicho o tym dniu się mówi. Jak się wczoraj sama przekonałam, dużo osób zwyczajnie nie wiedziało, jaki dzień właśnie obchodzimy. W związku z tym, tradycyjnie, wsiedli do swoich samochodów, choć jak przyznali - bardzo chętnie przesiedliby się na rower lub też do tramwaju czy autobusu. Spora część osób nie wiedziała także, że będąc właścicielami lub współwłaścicielami samochodu i posiadając przy sobie dowód rejestracyjny, mogli podróżować komunikacją miejscą za całkowitą darmochę.

Czy to naprawdę aż tak trudno, raz do roku, poinformować społeczeństwo o tym dniu z pewnym wyprzedzeniem? A do tego głośno i wyraźnie? Przecież ochrona środowiska to bardzo ważna kwestia, o której zawsze powinno się mówić.

piątek, 10 września 2010
O zęby dbają inteligentni

Nie jest prawdą stwierdzenie, że o zęby dbają tylko ci, którzy nie mają pomysłu na własne życie. Wręcz przeciwnie. Tylko osoba inteligentna może dojść do wniosku, że stan własnego uzębienia jest niezwykle ważny i dbać o niego w sposób, jaki zasługuje.

szczoteczka elektryczna dla dzieci

Nie jest prawdą stwierdzenie, że dobra szczoteczka, to stara szczoteczka - włosie ulega zużyciu, dlatego też zmiana szczoteczki co w najgorszym wypadku pół roku jest wręcz naszym obowiązkiem. Nawet najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci nie pomoże tutaj, jeśli nie dbamy o to, by była w dobrym stanie. I nic tu nie pomoże wybielanie - nawet malowanie Poznań to nie jest dobry sposób na dbanie o stan uzębienia. I choć odchudzanie jest korzystne dla całego organizmu, to jednak przykładowa dieta 1000 kalorii na niewiele się zda, jeśli i tak będziemy jeść same słodycze, a zębów dalej nie umyjemy.

czwartek, 09 września 2010
Urodziny

Urodziny obchodzić lubi każdy. Nawet kobiety, choć te, do swego wieku, często wolą się nie przyznawać. Oczywiście, o naszym "lubieniu" w dużej mierze decydują prezenty, które tak bardzo dostawać lubimy. Jednak to nie wszystko. Jest bowiem coś, dzięki czemu ten jeden dzień staje się tak bardzo wyjątkowy.

Urodziny

Przez cały rok, każdy z nas jest zabiegany i zapracowany, że często po powrocie do domu, marzymy jedynie o łóżku i śnie.  Nie dziwi zatem fakt, że tak bardzo lubimy, kiedy tego jednego, jedynego dnia, wszyscy nasi znajomi, rodzina i przyjaciele znajdują dla nas czas. Oczywiście nie chodzi tutaj jedynie o wizyty, które nam wtedy składają, bo sama kartka z życzeniami, czy chociażby SMS już wywołuje u nas uśmiech i zadowolenie. Zdajemy sobie sprawę, że sa wokół nas ludzie, którzy o nas pamiętają i... chcą pamiętać. I to właśnie jest piękne.

Zastanawiacie sie, dlaczego akurat dziś o urodzinach piszę? Aż wstyd przyznać, ale... kilka dni temu święto swoje obchodził ten - niemal najbliższy mi przyjaciel, kompan i "spowiednik" - a ja... zapomniałem. 31 sierpnia mój Blog, tak jak i Wasz świętował swój dzień. Spóźnione, ale szczere życzenia więc składam.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Zakładki:
Stancje
Tagi