RSS
piątek, 29 października 2010
Trudne życie kobiet

Kobiety łatwego życia nie mają - to fakt. Przede wszystkim dlatego, iż bardzo często muszą wybierać pomiędzy domem i rodziną, a pracą i sukcesem zawodowym. Nikt się nie pyta, czego one tak naprawdę chcą. Istnieją bowiem takie streotypy, którym - chcąc nie chcąc, muszą się poddać.

Powiększanie piersi

Ale to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że mężczyznom więcej rzeczy się wybacza i na więcej się pozwala. Facet, gdyby chciał i gdyby tylko mógł, z pewnością zafundowałby sobie powiększanie piersi. Kobieta z kolei, która choć przez chwilę pomyśli o czymś takim, jak powiększanie cycków od razu jest postrzegana, jako ta najgorsza - zła i występna.

Ale to nadal nie wszystko. Powiększanie biustu to przysłowiowy pryszcz w porównaniu z koniecznością utrzymania szczupłej i zgrabnej sylwetki. Każdy mężczyzna wymaga bowiem od swojej kobiety, iż ta - bez względu na swój wiek - będzie zawsze leciutka niczym motylem. Faceci oczywiście mogą przytyć i "dorobić" się piwnego brzuszka, kobiety - absolutnie.

środa, 27 października 2010
Mądrze i zdrowo

Odchudzanie, aby było skuteczne musi się odbywać według ściśle określonych zasad, których nie wolno nam łamać, naciągać ani też - udawać, że nie istnieją.

Odchudzanie Poznań

Po pierwsze każde odchudzanie Poznań musi przebiegać ściśle według zasad ustalonych w danej diecie czy też wytycznych zdrowego żywienia. Podczas stosowania danego rodzaju diety należy pamiętać o tym, by spożywać jedynie te posiłki, które są dozwolone i by nie pozwalać sobie nawet na najmniejsze chwile zapomnienia. Każda czekoladka, cukierek czy pączek, który spożyje się podczas stosowania diety powoduje raczej zaburzenia w jej przebiegu i może spowodować, że dieta okaże się być bezskuteczną.

Podczas każdego rodzaju diety bardzo ważny jest również wysiłek fizyczny. Dzisiaj niejeden sklep sportowy oferuje nie tylko akcesoria i sprzęt do ćwiczeń, ale również - możliwość skorzystania z usług profesjonalnego trenera, który poprowadzi nas podczas ćwiczeń i podczas diety. Z usług może skorzystać każdy, zarówno operator koparko ładowarki, jak i sprzątaczka, nauczycielka czy pracownik banku. Liczy się tutaj wyłącznie determinacja i chęć zrzucenia zbędnych kilogramów podczas ćwiczeń. Efekty wysiłku fizycznego będą widoczne już po kilku tygodniach i z całą pewnością staną się one motywacją do dalszej intensywnej pracy nad sobą.

wtorek, 26 października 2010
Bez tajemnic

Właściciele firm oferujących szeroko rozumianą pomoc drogową coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego, że nie powinni mieć przed swoimi klientami szczególnie wielu tajemnic. W związku z tym trudno dziwić się słuchom, iż pomoc drogowa Poznań coraz szerzej informuje nas - społeczeństwo, m. in. o sprzęcie, który jest wykorzystywany po to, aby nieść pomoc potencjalnym klientom.

pomoc drogowa Poznań

Kierowcy samochodów osobowych rzadko znają różnicę pomiędzy lawetą, samochodem holowniczym z platformą, czy tak zwaną -  autolawetą. Przedstawiciele handlowi, którzy wykorzystują samochód jako narzędzie pracy, na ten temat moga już powiedzieć nieco więcej. Charakter ich pracy sprawia bowiem, że nie mogę oni pozwolić sobie na ryzyko uszkodzenia wozu czy też - dużej straty czasu. Gdy więc staną się uczestnikami wypadku drogowego w szczególny sposób zależy im na tym, aby wszystkie niezbędne czynności, jakie musi wykonać pomoc drogowa Poznań, zostały wykonane maksymalnie szybko. W takiej sytuacji informacja o sprzęcie, jaki jest w stanie zaoferować pomoc drogowa Poznań jest szczególnie pożądana. Doświadczony kierowca może bowiem, w oparciu o nią, obliczyć, jak długo będzie trwał transport uszkodzonego auta. W ten sposób otwartość firmy takiej jak pomoc drogowa Poznań nierzadko przyczynia się do tego, że bez większego problemu pozyskuje ona nowych klientowi.

środa, 20 października 2010
Czary-mary

Czy ktoś z Was kiedykolwiek korzystał z pomocy wróżek? W zasadzie owa pomoc powinna mieścić się w cudzysłowie. Wszak nikt do tej pory nie udowodnił skuteczności ich przepowiedni. Mimo to w praktycznie każdej gazecie zobaczyć możemy reklamy uzdrowicieli, wróżek, osób zajmujących się (przynajmniej tak im się wydaje) magią. Wystarczy zadzwonić na jeden ze wskazanych numerów lub wysłać SMS, oczywiście za odpowiednią opłatą.

halki nocne

Szukając cennych informacji w internecie co jakiś czas naszym oczom prawdopodobnie ukazywać się będą natrętne reklamy i bannery z podobnymi treściami. Nie wspominając o telewizyjnych programach emitowanych najczęściej w nocy. W jednym z ostatnich odcinków tego swego rodzaju „show” zadzwoniła pewna młoda dziewczyna, która prosiła o radę. Od dłuższego czasu zastanawia jakie prezenty na walentynki kupić swojemu chłopakowi. Co doradziła jej wszechmocna i wszechwiedząca wróżka? "Kochana, kup mu... dmuchaną lalkę, czekoladki i kosmetyki". Po chwili zastanowienia dziewczyna spytała - „dmuchaną lalę? Dlaczego?”. Wróżka, z wyjątkowym spokojem i opanowaniem odpowiedziała: „bo Twój facet podaruje Ci 2 wibratory, 3 halki nocne i pas cnoty... właśnie dlatego, kochaniutka”. Czy ktoś ma ochotę obejrzeć kolejne odcinki?

wtorek, 19 października 2010
"Hotelowe tkaniny"

Tkaniny bardzo często są obecne w hotelowych pokojach. Niektórzy mówią, iż czasami pokoje te wydają się być wyściełane tkaniną. Znajdziemy tam bowiem nie tylko firanki i zasłonki, ale także piękne narzuty na łóżko, a nieraz nawet i meble oraz ściany wybite przynajmniej po części materiałem.

Tkaniny

To prawdziwa rozkosz dla miłośników rozwiązań tapicerowanych. Hotele butikowe specjalizują się w zakresie wykorzystywania tkanin do dekoracji. Tam z materiału składa się niemal całe wyposażenie hoteli. Jednak, jeżeli już decydujemy się na tkaninę jako element wystroju – jako coś co składa się na wyposażenie hoteli – wówczas konieczne staje się dbanie o jej najwyższą jakość i wysoki poziom trwałości.  Na to co dzieje się w zakresie dekorowania wnętrz materiałem składa się nie tylko stale rozwijająca się technologia, ale także trendy w nowoczesnym designie. Obecnie produkcja tkanin umożliwia wykorzystywanie ich na wiele sposobów. Kluczem do sukcesu jest jednak, zaraz obok jakości tkanin ich kolorystyka. Jednak takie tkaniny, tak jak wszystko inne co składa się na wyposażenie hoteli musi spełniać pewne określone przepisami bezpieczeństwa normy. Jak mówią specjaliści od designu wnętrz – zakupu tkanin to ostatni krok na drodze inwestycji, nie tylko ze względów dekoracyjnych, ale zwykle ze względów kosztowych – kiedy zostają wolne środki można dokonywać zakupu. Podobnie jak inne elementy, które wchodzą w skład tego co określamy jako wyposażenie hoteli - tkaniny, które są w nim wykorzystywane powinny koniecznie: mieć wysoki współczynnik ścieralności, ale także być wytrzymałe i łatwe w konserwacji – warto, by możliwe było pranie ich w niskich temperaturach. Koniecznie muszą zostać wyprodukowane z włókien trudno palnych oraz spełniać europejskie atesty niepalności.

Tipsy

Tipsy budzą wiele kontrowersji i trudno się temu dziwić. Jest to bowiem dość specyficzny element dekoracyjny dla kobiecej urody. Obecnie do dyspozycji ich fanek pozostają nie tylko standardowe, akrylowe płytki imitujące paznokieć, ale także ich żelowe odpowiedniki, które prezentują się o wiele bardziej naturalnie. Są także łatwiejsze w korzystaniu ze względu na rzadszą konieczność ich uzupełniania. Jednak to nie koniec.

Tipsy

Tipsy można teraz znaleźć także w tak zwanej technologii airbrush. Jest to jedna z propozycji dla miłośniczek tipsowych wzorków. Kobiet, dla których jednolity kolor paznokcia lub francuski manicure to nuda. Są to tipsy trwale ozdobione. Można na nich znaleźć naprawdę bardzo skomplikowane wzory.  Po prostu zostały one wcześniej – przed ich nałożeniem ozdobione określoną grafiką. Takie tipsy to duża oszczędność czasu. Jak mówią profesjonaliści - tipsy airbrush to najlepsze rozwiązanie dla są dobrym rozwiązaniem dla początkujących stylistek paznokci. Dzięki temu unikają błędów w zakresie zdobienia. Jednak korzystanie z tego rodzaju tipsów też ma swoje ograniczenia. Wymaga ona zastosowania się do kilku kroków -  w przypadku tipsów standardowych największe znaczenie ma poprawne zmatowienie i odtłuszczenie przy tipsach airbrush kluczowe jest to, by nie zmatowić całej powierzchni tipsa. Należy wykonać tę czynność jedynie tam gdzie jest to niezbędne. Czyli w miejscu, gdzie ma to wpływ na przyczepność takiego tipsa. Zmatowić należy krawędzie boczne. Jest to około 1-2 mm każdej krawędzi. Potem można przystąpić do naklejenia tipsów i nakładania odpowiedniej masy. Jednak cały proces i tak jest dużo krótszy niż przy standardowych tipsach, które trzeba jeszcze ozdobić.

środa, 13 października 2010
Ostrożnie z ubiorem

Mówią, że to nie szata zdobi człowieka. Trudno nie zgodzić się z tym poglądem, ale jak zaprzeczyć, że niewłaściwy ubiór i niestosowny strój może okazać się tym, co zdecyduje o naszej przyszłości, powodzeniu lub o tym, jak postrzegają nas ludzie? Wyobraźmy sobie zatem taką sytuację: z prawdziwym rozstrojem nerwowo-żołądkowym czekamy na rozmowę kwalifikacyjną, która może okazać się przepustką do świata biznesu, interesów, otwierając tym samym przed nami wrota kariery.

sztuczne włosy

Jak się ubierzemy? W tęczowe majtki i prześwitujące spodenki czy może w eleganckie spodnie i marynarkę? Z dawno nieotwieranej szafy wyciągniemy lateksowe stroje czy może odpowiednio dobrany krawat lub muszkę i stosowne do okazji obuwie? A może pora na zabarwione na niebiesko treski, irokeza czy emo-styl w najgorszym wydaniu... czy raczej zadbaną, starannie ułożoną fryzurę? Wybór jest prosty – przynajmniej powinien takim być... Odpowiednia okazja = stosowne ubranie. Impreza, wypad z kolegami „na miasto” - nie ma sprawy... irokez, kolorowe majtki, spodenki i barwne treski – to jest to! Niestety wystarczy rozejrzeć się dookoła, by stwierdzić, że nie każdy z nas ma podobne poczucie, a raczej wyczucie gustu i smaku. To prawda – nie szata zdobi człowieka, ale musimy też pamiętać, że... „jak cię widzą, tak cię piszą”, a pierwsze wrażenie nierzadko utrwala obraz o nas w umyśle potencjalnego pracodawcy.

wtorek, 05 października 2010
1. maja 2004

Zdecydowana większość z nas – Polaków, pozytywnie ocenia przystąpienie naszego kraju do struktur UE oraz wszelkie zmiany, które miały i cały czas mają miejsce, z związane są z tym faktem. Mimo iż warunki, na jakich weszliśmy do Unii nierzadko poddawane były ostrej krytyce, nie ulega wątpliwości, że była to jedyna słuszna decyzja jaką mogliśmy podjąć.

celiakia

Wystarczy przecież wyjść z domu lub wyjrzeć przez okno, by na własne oczy przekonać się o prawdziwości tej tezy. Remonty dróg, chodników, mostów, budynków, dofinansowanie początkujących firm, ciekawych projektów to jednak nie wszystko. Nie możemy zapominać o licznych akcjach społecznych, które popularyzują wiedzę na ważne tematy, takie jak zdrowie, prawo pracownicze, celiakia, samozatrudnienie, pościel niemowlęca Feretti, choroby nowotworowe czy uczulenie. Dlatego też nikogo z nas nie mogą dziwić niezwykle pozytywne opinie i komentarze dotyczące 1. maja 2004 roku...

piątek, 01 października 2010
Sondażem po oczach

Gdzie nie spojrzeć, tam sondaże, sondaże i jeszcze raz sondaże. Doliczyć się nie mogą. Włączam telewizor, a tam wiadomości z kraju i kolejny sondaż. Polacy najbardziej ufają politykowi X, nie lubią zaś polityka Y, najprzystojniejszym z nich jest Pan z numerem Z... Sondaż-inicjatywa niezwykle przydatna – pozwala zbadać społeczne nastroje, oczekiwania i lęki, z drugiej jednak strony wymyślne narzędzie skutecznej manipulacji. Pół biedy, jeśli spytają nas na ulicy jakie gry lubimy.

wyścigi autg

Odpowiadamy zazwyczaj: karciane, gry samochodowe, sportowe, gry tiry, rpg, superszybkie wyścigi aut – świadome lub nie przekręcenie wyników ankiety nie wywoła przykrych i dotkliwych skutków. Przypomnijmy jednak wyniki sondaży publikowanych tuż przed tegorocznymi wyborami prezydenckimi. Okazało się, iż prezentowane wyniki najczęściej odbiegały o ich finalnej postaci. Przypadek, błąd, a może świadome działanie? Tego nie wiem, lecz przykład ten obrazuje siłę rażenia tej niezwykle popularnej, potężnej broni o niewinnie brzmiącej nazwie „sondaż”.

Zakładki:
Stancje
Tagi