RSS
czwartek, 23 września 2010
Dzień bez...

No i stało się. Lato sie skończyło, a to oznacza, że właśnie zaczęła się jesień. Z jednej strony trochę mi szkoda, bo będę tęskniła za ciepłem i słońcem, ale z drugiej, jestem zadowolona i szczęśliwa, bo bardzo lubię te typowo jesienne kolory - złota i czerwieni. Ale wczorajszy dzień nie tylko był ostatnim dniem lata, ale także, o czym warto powiedzieć - Dniem bez Samochodu, obchodzonym w całej Europie.

Ochrona

Idea tego dnia jest świetna, niestety jej realizacja już nie tak bardzo. Przede wszystkim dlatego, że zbyt mało i zbyt cicho o tym dniu się mówi. Jak się wczoraj sama przekonałam, dużo osób zwyczajnie nie wiedziało, jaki dzień właśnie obchodzimy. W związku z tym, tradycyjnie, wsiedli do swoich samochodów, choć jak przyznali - bardzo chętnie przesiedliby się na rower lub też do tramwaju czy autobusu. Spora część osób nie wiedziała także, że będąc właścicielami lub współwłaścicielami samochodu i posiadając przy sobie dowód rejestracyjny, mogli podróżować komunikacją miejscą za całkowitą darmochę.

Czy to naprawdę aż tak trudno, raz do roku, poinformować społeczeństwo o tym dniu z pewnym wyprzedzeniem? A do tego głośno i wyraźnie? Przecież ochrona środowiska to bardzo ważna kwestia, o której zawsze powinno się mówić.

piątek, 10 września 2010
O zęby dbają inteligentni

Nie jest prawdą stwierdzenie, że o zęby dbają tylko ci, którzy nie mają pomysłu na własne życie. Wręcz przeciwnie. Tylko osoba inteligentna może dojść do wniosku, że stan własnego uzębienia jest niezwykle ważny i dbać o niego w sposób, jaki zasługuje.

szczoteczka elektryczna dla dzieci

Nie jest prawdą stwierdzenie, że dobra szczoteczka, to stara szczoteczka - włosie ulega zużyciu, dlatego też zmiana szczoteczki co w najgorszym wypadku pół roku jest wręcz naszym obowiązkiem. Nawet najlepsza szczoteczka elektryczna dla dzieci nie pomoże tutaj, jeśli nie dbamy o to, by była w dobrym stanie. I nic tu nie pomoże wybielanie - nawet malowanie Poznań to nie jest dobry sposób na dbanie o stan uzębienia. I choć odchudzanie jest korzystne dla całego organizmu, to jednak przykładowa dieta 1000 kalorii na niewiele się zda, jeśli i tak będziemy jeść same słodycze, a zębów dalej nie umyjemy.

czwartek, 09 września 2010
Urodziny

Urodziny obchodzić lubi każdy. Nawet kobiety, choć te, do swego wieku, często wolą się nie przyznawać. Oczywiście, o naszym "lubieniu" w dużej mierze decydują prezenty, które tak bardzo dostawać lubimy. Jednak to nie wszystko. Jest bowiem coś, dzięki czemu ten jeden dzień staje się tak bardzo wyjątkowy.

Urodziny

Przez cały rok, każdy z nas jest zabiegany i zapracowany, że często po powrocie do domu, marzymy jedynie o łóżku i śnie.  Nie dziwi zatem fakt, że tak bardzo lubimy, kiedy tego jednego, jedynego dnia, wszyscy nasi znajomi, rodzina i przyjaciele znajdują dla nas czas. Oczywiście nie chodzi tutaj jedynie o wizyty, które nam wtedy składają, bo sama kartka z życzeniami, czy chociażby SMS już wywołuje u nas uśmiech i zadowolenie. Zdajemy sobie sprawę, że sa wokół nas ludzie, którzy o nas pamiętają i... chcą pamiętać. I to właśnie jest piękne.

Zastanawiacie sie, dlaczego akurat dziś o urodzinach piszę? Aż wstyd przyznać, ale... kilka dni temu święto swoje obchodził ten - niemal najbliższy mi przyjaciel, kompan i "spowiednik" - a ja... zapomniałem. 31 sierpnia mój Blog, tak jak i Wasz świętował swój dzień. Spóźnione, ale szczere życzenia więc składam.

środa, 08 września 2010
Głowka pracuje (a przynajmniej powinna)

Chciałbym zabrać głos w jednej, niby błahej sprawie, ale (jak pokazały to ostatnio media) całkowicie aktualnej. Chodzi o nawigację satelitarną, którą większość polskich kierowców posiada i, co więcej – regularnie używa. Jadąc na wakacje, urlop, w miejsca jeszcze nieznane – wszędzie tam zazwyczaj używamy map lub, co wygodniejsze i bardziej precyzyjne, samochodowego gps. Bardziej precyzyjne?

Hannah Montana

Jasne... pewnie słyszeliście o kobiecie, która wjechała autem do jeziora? Kierowała się informacjami z gps. Po co nam oczy, po co słuch i po co... rozum, przecież mamy sprytne urządzenie, które wykona za nas całą pracę. Niczym Hannah Montana na muzycznej scenie, radzi sobie z wyznaczaniem trasy i lokalizacją. Nie potrzebujemy już numerów kontaktowych do firm „pomoc drogowa szczecin”, „autopomoc” czy „pomoc drogowa warszawa”. Wszystkie potrzebne informacje, położenie stacji benzynowych, moteli, warsztatów i sklepów mamy pod ręką, zapisane na karcie pamięci. Jak widać – nie zawsze. Co z tego, kiedy w głowie pustka? Lepiej od razu szukać jeziora... ;-)

piątek, 03 września 2010
Czas przeziębień

Choć lato sie jeszcze nie skończyło, za oknem, jak widać - zimno i deszczowo. Nieodzwonie zbliża się do nas jesień, a wraz z nią - pierwsze przeziębienia i cieknące nosy. Nijak nie da się tego ominąć, ani przeskoczyć, ale można odwlec albo też - zamiast dwóch przeziębień, nabawić się jednego.

przeziębienie

Sposobów na zachowanie pełni sił i zdrowia podczas tych, coraz zimniejszych miesięcy jest kilka. Jedne znały już nasze babcie i ich babcie, a niektóre pojawiły się całkiem niedawno, zwłaszcza jeśli chodzi o środki farmakologiczne.

Tym najbardziej znanym i najczęściej stosowanym, niestety tylko przez młode matki, jest zawiązywanie szalika i zakładanie czapek. Zachowuje to dużo ciepła w naszym organiźmie i nie pozwala się przeziębić. Niestety, im jesteśmy starsi, tym częściej o tym sposobie zapominamy. Czapki przecież nie założymy, bo fryzurę nam popsuje, a rękawiczki? Rękawiczki są dla dzieci - mówimy. Kolejnym sposobem, równie dobrym i równie często pomijanym jest - picie ciepłych napojów. Zamiast herbat i gorących czekolad - wolimy zimne i gazowane wody. No i na koniec chyba najważniejsze - koszulka czy inaczej, podkoszulka. Moja babcia zawsze mi o niej przypominała i przeziębienia jakoś szczęśliwie mnie omijały. Do tej pory zresztą tak jest.

Pamiętajmy - nasze zdrowie jest w naszych rekach. A poza tym... szkoda czasu i życia na leżenie w łóżku z gorączką.

Zakładki:
Stancje
Tagi