RSS
środa, 19 maja 2010
Nowości w sieci

Przeglądając ostatnio sieć natrafiłem na szereg nowych tematów, które wcześniej nie zaprzątały mojej głowy w takim stopniu, by zwracać na nie uwagę. tymczasem w związku z postepującym kryzysem finansowym (podobno zanikającym, ale nigdy nic nie wiadomo) zainteresowałem się światowymi rynkami finansowymi oraz różnymi opcjami walutowymi. W ten sposób natrafiłem na blog o foreksie, gdzie dowiedziałem się o co tak właściwie chodzi w tej ogromnej wirtualnej maszynie do natychmiastowego obrotu ogromnymi sumami.

Z drugiej strony natomiast szukałem czegoś dla dzieciaków. Wiele jest stron, które proponują bajki czy gry - jedne lepsze, drugie gorsze, jednak piosenki dla dzieci są tym, o czym wcześniej nie pomyślałem. A faktycznie warto zapoznać maluchów z wielkimi przebojami młodości naszej i pokolenia troszkę starszego. Teledyski dla dzieci to pozornie rzecz nowa - nic z tego, istnieje ich cała masa. Wystarczy zajrzeć. fajnie jest znowu usłyszeć stare motywy z dobranocek, piosenki kukulskiej, czy Jantar. Na pewno lepsze to niż piosenki dody. Co do tego można mieć całkowitą pewność.

środa, 05 maja 2010
Samochód - od marzenia do jego zrealizowania

Samochód to fajna sprawa. Wielu z nas marzy o nim już w dzieciństwie. Bardzo dobrze wiemy, że trudno sobie dziś bez niego poradzić. W końcu, czym, szybciej i łatwiej dojedziemy do celu, jak nie samochodem właśnie? Będąc dzieckiem, prowadzić takich prawdziwych czterech kółek, nie możemy. Możemy natomiast pograć sobie w gry samochodowe, które rewelacyjnie przygotują nas do tego wymarzonego dnia - dnia, w którym to po raz pierwszy zasiądziemy za prawdziwym kółkiem kierownicy i po raz pierwszy odjedziemy daleko, przed siebie. Oczywiście, same gry nie wystarczą, trzeba, a nawet należy, przejść odpowiednie szkolenie. Jeśli nie znamy fajnej i niezbyt drogiej szkoły nauki jazdy, to nic straconego - wystarczy, że odpalimy naszą wyszukiwarkę internetową i w jej okienko wpiszemy wyrażenie takie, jak np., prawo jazdy Poznań, Kraków czy tez Wrocław - w zależności od naszego miejsca zamieszkania, a naszym oczom ukaże się lista firm i specjalistów, którzy chętnie nas podszkolą i to nie tylko w samej jeździe, ale i w przepisach - zakazach i nakazach. Kiedy w końcu uda nam się pozytywnie przejść egzamin na prawo jazdy i, kiedy będziemy trzymać już w naszych dłoniach, ten upragniony dokument, warto pomyśleć już wtedy o pewnym małym zabezpieczeniu, które nieraz może nas uratować. O czym mowa? Ano o jakiejś pomocy drogowej, której wizytówkę lub numer telefonu powinniśmy mieć zawsze przy sobie. Jeśli jednak i tutaj nie znamy żadnego odpowiedniego specjalisty w naszym mieście, to i tutaj pomocna okaże się nasze przeglądarka. Wystarczy wpisać hasło pomoc drogowa Wrocław, Poznań czy tez Kraków, a z pewnością coś dla siebie wybierzemy.

Zakładki:
Stancje
Tagi