RSS
poniedziałek, 29 listopada 2010
Nie jesteś sam

Codziennie w telewizji czy w radiu słyszysz o groźnych wypadkach na drodze. Często również słychać historie o osobach, które zostały poszkodowane w wypadku jednak nadal walczą z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zastanawiasz się jak sam byś sobie poradził w takiej sytuacji?

odszkodowania

Na szczęście, nie musisz być sam. Firma składająca się z adwokatów i radców prawnych od wielu lat walczy o odszkodowania osób poszkodowanych w wypadkach. Odszkodowania komunikacyjne czy odszkodowania powypadkowe, to zakres ich specjalizacji. Po rozpoznaniu sprawy oszacują wielkość przynależnego Ci odszkodowania i złożą wniosek do zakładu ubezpieczeń. Wytłumaczą Ci proces, na jakim polega uzyskanie odszkodowania i będą informować na bieżąco o najnowszych informacjach związanych z Twoją sprawą. Pomogli już wielu Polakom, a opinie o nich możesz przeczytać na wielu portalach. Chcesz uzyskać więcej informacji – dzwoń a na pewno nie zostaniesz sam ze swoim problemem. Odszkodowania komunikacyjne czy odszkodowania powypadkowe – dla nich to najmniejszy problem.

piątek, 26 listopada 2010
"Zawodowi" naciągacze

Obecni pracownicy bardzo lubią robić „w bambuko” swoich pracodawców. Stwierdzam to, ponieważ sam koordynuje pewną grupę osób, i od czasu do czasu mam do czynienia z osobami, które próbują osiągnąć swoje cele przy zastosowaniu nie do końca uczciwych etycznie metod.

odszkodowania powypadkowe

Przykład? Coraz częściej zdarzają się choćby sytuacje, kiedy pracownicy danego zakładu z premedytacją łamią przepisy bhp – i to zazwyczaj wyłącznie w takim celu, aby dostać różnego rodzaju gratyfikacje, tudzież odszkodowania. Gdyż co jak co, ale jeśli przypadkiem jednemu z naszych pracowników naprawdę stało się coś w naszym zakładzie, z pewnością przysługują mu odszkodowania powypadkowe. Jeśli natomiast ten pracownik sam spowoduje wypadek w celu owych odszkodowań (i oczywiście nigdy się do tego faktu nie przyzna), to i tak owe odszkodowania zostaną mu wypłacone. Z doświadczenia zaś stwierdzam, że jeśli mowa o „winie” w takiej tematyce jak odszkodowania, to zazwyczaj ciężko ją stwierdzić. Tudzież najłatwiej jest chyba to dokonać w przypadku sytuacji na drodze, kiedy to jeden samochód potrącił drugiego, i oczywiście wówczas to ten pierwszy jest winien całemu zajściu, dlatego też drugiemu należą się odpowiednie odszkodowania komunikacyjne.

czwartek, 25 listopada 2010
Zakazany owoc

Kiedy byłem młodszy, wiele razy miałem zakaz korzystania z komputera. Moi rodzice doskonale zdawali sobie sprawę jak bardzo lubię gry dla dzieci. To była dla mnie największa kara. Mimo zakazów zawsze znajdowałem sposób by oddać się całkowicie tej przyjemności.

komputer

Chodziłem do kolegów i spędzaliśmy długie godziny przy komputerze. To było dla nas jak raj. Nawet gdy rodzice wyjeżdżali i na kilka godzin z domu i zostawiali hasło na komputerze to nie było mnie w stanie powstrzymać. Jeden moment i hasła już nie było. Byłem w tym naprawę dobry. I jeszcze to zdziwienie na twarzy taty kiedy orientował się, że hasło zostało zdjęte. Nie wierzył, że sam mogłem je zdjąć. Grać w gry dla dzieci. To było moje przeznaczenie. Wiedziałem to już teraz. Mimo iż byłem bardzo młody wiedziałem czego chcę. Zakazany owoc smakuje najlepiej, to prawda. Kilka lat później wyprowadziłem się i kupiłem swój własny komputer. Grałem godzinami. Nikt mi nie przeszkadzał. Było świetnie do czasu gdy zorientowałem, że to już mnie nie bawi. Zrozumiałem, że to nie wszystko. Potem musiałem Uzbierać sam na czynsz. Popadłem w długi i musiałem pracować wiele godzin dziennie. Nie miałem siły by grać w gry dla dzieci. Ale to było silniejsze ode mnie. Silniejsze od zmęczenia. Wszak zakazany owoc smakuje najlepiej.

środa, 24 listopada 2010
Rozlana zupa

Pewien mieszkaniec Ameryki miał kiedyś bardzo miłą niespodziankę. W całej sprawie główną rolę odegrały gry dla dzieci. Owemu człowiekowi wylała się kiedyś zupa na podłogę. Chcąc ją sprzątnąć musiał ukucnąć i zetrzeć ją szmatą, a nie robił tego zbyt często, gdyż był już bardzo stary.

złodzieje

Gdy był już na kolanach i przeklinał rozlaną zupę dojrzał schowane przy ścianie gry. Okazało się że zostawili je tam złodzieje i zostawili je tam myśląc że dom jest opuszczony. Już jednak po nie wrócili. Starzec. Zaniósł owe gry do domu dziecka i nie mógł się nadziwić jak wiele radości sprawił dzieciom. Były one zachwycone grając w gry dla dzieci i emocjonując się nimi. Darczyńca bardzo polubił tę wesołą gromadkę i od tego czasu bardzo często odwiedzał dom dziecka. Gdy on zaniemógł dzieci odwiedzały jego i pomagały mu w codziennych rzeczach. Tak właśnie rozpoczęła się długoletnia przyjaźń między nimi. Gdy starzec umarł pozostawił swój majątek temu który najbardziej o niego dbał. On go pochował i odwiedzał jego grób codziennie. Tęsknił za nim i nie mógł pogodzić się z jego śmiercią. Był bowiem jego najlepszym przyjacielem. Mimo wielkiej różnicy wieku między nimi. Uśmiechał się do siebie, że to wszystko dzięki przypadkowi, zupie i temu, że starzec przyniósł kiedyś gry dla dzieci do jego poprzedniego domu. Do domu dziecka, którego mieszkańcom on też pomagał jak mógł.

piątek, 19 listopada 2010
Komputer prawdę Ci powie

Dzisiejszy, zdecydowanie pozytywnie waloryzowany błyskawiczny dostęp do informacji stał się swoistą wymierną obecnego rozwoju naszego społeczeństwa. Komputer, będący w tym układzie swoistym inicjatorem reakcji, pełni niebagatelną rolę, gdyż jedną z jego podstawowych funkcji jest przecież możliwość gromadzenia i porządkowania informacji.

google

Wobec ogromu stale powiększających się zasobów informacyjnych, istnieje jednakże niewątpliwie potrzeba ich ciągłej selekcji. Z pewnością zaś najłatwiej zauważamy ten fakt, kiedy wchodzimy dzisiaj do tak zwanej „sieci”. Ja na przykład ostatnimi czasy szukałem w Internecie dobrego prezentu dla swojej pociechy. Rozpocząłem od wpisywania w komputerze hasła takiego jak „gry dla dzieci”. Niemniej przeprowadzona przez wyszukiwarkę Google selekcja informacji nie była mnie w stanie zadowolić. Dlatego też, wpisałem kolejne hasło, już nieco bardziej konkretne, a mianowicie „komputerowe gry dla dzieci”, gdyż niestety, ale mój synek jest zagorzałym fanem tego typu interaktywnych zabaw. Znowu niestety przeprowadzona przez wyszukiwarkę próba selekcji nie była dla mnie próbą wystarczająco efektywną. Dlatego też, po namyśle, użyłem takiego hasła jak „komputerowe gry dla dzieci rpg” i w tym momencie, zadowolony, mogłem już wreszcie kliknąć na interesującą mnie stronę.

czwartek, 18 listopada 2010
Granie w samochodzie

Świetną zabawą podczas podróży samochodem może okazać się granie na komputerze. Szczególnie wartościowe mogą okazać się gry dla dzieci. Są one bardzo wciągające i potrafią złagodzić trudy siedzenia przez wiele godzin w zamkniętym samochodzie.

gry samochodowe

Wciągają bardzo mocno nie tylko najmłodszych ale również osoby starsze które niekoniecznie na co dzień oddają się temu rodzajowi rozrywki. Wśród najpopularniejszych pozycji znajdują się gry edukacyjne i fabularne. Gry dla dzieci to nie tylko te pozycje które przed chwilą zostały wymienione. Nie brakuje jednak i takich którzy sami chętnie zasiedliby za kółkiem i pokierowali losami auta lecz nie są jeszcze pełnoletni więc korzystają z dobrodziejstwa wcielenia się w kierowcę za pośrednictwem komputera. Ten rodzaj gry pozwala nie tylko jeździć po różnego rodzaju krajobrazach i ścigania się z innymi kierowcami jak również wykonywanie różnego rodzaju zadań i samodzielne mierzenie się z czasem. To nie lada frajda dla amatorów tego typu rozrywki. Także dla dziewcząt które niechętnie grają w gry samochodowe coś się znajdzie. Mogą one bowiem ubrać jak chcą gwiazdę muzyki i nie tylko. Na te i wiele innych rzeczy pozwalają gry dla dzieci. Warto zatem podczas podróży zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt i z uśmiechem na twarzy przebyć trasę dzielącą nas od miejsca docelowego.

poniedziałek, 08 listopada 2010
Rolniczy biznes

Nasza firma powstała w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym drugim roku. Na początku zajmowaliśmy się sprowadzaniem używanych samochodów z Niemiec. Po dwóch latach głównym przedmiotem naszej działalności stały się maszyny rolnicze. Od tamtego czasu sprowadziliśmy do Polski dwa tysiące kombajnów i ciągników.

sita do suszarni

W roku tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym zajęliśmy się również handlem nowymi maszynami. Każdy używany sprzęt kupiony u nas objęty jest półroczną gwarancją. Jesteśmy jedną z nielicznych firm w całym kraju, które oferują tak korzystne warunki. Nowy sprzęt ma dwuletnią gwarancję producenta. Dodatkowo za dopłatą można u nas wykupić kolejny rok gwarancji. Perforacja blach w sprzedawanych przez nas maszynach objęta jest sześcioletnią gwarancją. Obok ciężkiego sprzętu rolniczego oferujemy też siewniki i sita do kombajnu. W sprzedaży mamy również maszyny do rozrzucania nawozu i sita do suszarni. Każdy, kto w ciągu roku zrobi u nas zakupy za więcej niż trzydzieści tysięcy złotych, otrzyma kartę stałego klienta uprawniającą do pięcioprocentowej zniżki przy wszelkich zakupach.

środa, 03 listopada 2010
eFirma

W dobie postępu technicznego wiele rzeczy można załatwić bez wychodzenia z domu - przez internet. Można na przykład zrobić zakupy, które zostaną nam dostarczone do domu za pośrednictwem kuriera. Można również uregulować rachunki, nie stojąc w kolejkach i nie płacąc prowizji, a także - uregulować sprawy urzędowe poprzez wypełnienie druków i przesłanie ich do  konkretnego urzędu.

wypożyczalnie samochodów

Nikogo dziś już nie dziwi fakt, że coraz częściej i coraz chętniej firmy i sklepy przenoszą się do sieci, gdzie oferują swoim klientom pełen zakres usług. Mimo to, nadal znaleźć można takie firmy i takie branże, które do internetu przenosić się nie zamierzają. Znaleźć można i takie, które poczatkowo takiej internetowej współpracy sobie nie wyobrażały, a dziś - radzą sobie w necie bardzo dobrze. Takim przykładem są wypożyczalnie samochodów. Jak się okazuje, internetowe wypozyczenie samochodu jest dużo prostsze i przyjemniejsze aniżeli takie normalne - stacjonarne. Wystarczy bowiem w okienko wyszukiwarki wpisać  wyrażenie „samochody do wypożyczenia”, znaleźć odpowiednia dla nas firmę i... złożyć zamówienie. Kurier dostarcza nam samochód pod miejsce przez nas wskazane. Potwierdzamy odbiór kluczyków i samochodu i stajemy się stroną umowy.

Opcja internetowa cieszy się powodzeniem, gdyż oszczędza czas obu stronom przez minimum formalności bez zbędnej biurokracji. Wiadome jest, że aby taka forma była dostępna, strona internetowa musi być przejrzysta i zapewniać bezpieczeństwo przesyłanych danych.

Zakładki:
Stancje
Tagi