RSS
piątek, 03 czerwca 2011
Twardość wody

Ostatnimi czasy słyszymy coraz częściej o twardej i miękkiej wodzie. Temat ten przewija się dzisiaj już nie tylko w reklamach proszków do prania, ale i w gazetach czy programach telewizyjnych i radiowych. Dlatego z pewnością warto zastanowić się nad nim i wyjaśnić już teraz czym tak naprawdę jest zmiękczanie wody i jej twardość oraz jaki mamy wpływ na te zagadnienia.

kran

Nie da się ukryć, że twardość wody wynika z obecności w niej takich składników mineralnych jak węglany, chlorki, siarczany, krzemiany wapnia i magnezu, wodorowęglany. Twardość wody dzielimy na przemijającą i nieprzemijającą. Wyróżniamy też twardość wapniową, magnezową i ogólną.

Zmiękczanie wody to zaś proces usuwania z wody jonów wapnia i magnezu (w postaci osadów rozpuszczalnych). Metody usuwania twardości dzielą się na termiczne, sodowo-wapienne, fosforanowe, jonitowe i wykonywane przy pomocy kalgonu. Twarda woda powoduje trudności podczas prania, kamień i korozję jak również podrażnienia skóry. Natomiast procesy mające na celu zmiękczanie wody stosowane są najczęściej w celach przemysłowych.wtorek, 31 maja 2011
Ciężka praca tłumacza

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez usług jakie oferują profesjonalni tłumacze i biura tłumaczeń. Można powiedzieć, że byłoby ono nierealne i w pełni niemożliwe.

premier

Zarówno biuro tłumaczeń Wrocław jak i tłumaczenia wykonywane przez osoby zajmujące się tym na co dzień są bardzo ważne. Wystarczy przypomnieć sobie dwie sytuacje – pierwsza, kiedy to rejestrowaliśmy auto sprowadzone z innego kraju, a druga – kiedy to nasz kraj odwiedził całkiem niedawno przecież prezydent Stanów Zjednoczonych, Obama. W tym pierwszym przypadku pomoc biura okazał się bardzo istotna. Wszak bez niej nie przetłumaczylibyśmy ważnych dokumentów i w końcu nie przerejestrowalibyśmy naszego nowo zakupionego auta. Jeśli chodzi zaś o drugi aspekt, wystarczy przypomnieć sobie ile pracy miał tłumacz podążający krok w krok za prezydentem Obamą. Musiał on bez wytchnienia przekładać wszystko to, co powiedział amerykański przywódca na zrozumiały dla nas język i to, co powiedzieli nasi politycy na słowa zrozumiałe dla Obamy. Dlatego też następnym razem jeśli kupimy auto sprowadzone lub do naszego kraju przyjedzie ważna osobistość z innego państwa postarajmy się docenić ciężką pracę tłumaczy – to bardzo ważne.

poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Student też potrafi

Dzisiaj, kiedy o pracę coraz trudniej, wielu młodych ludzi podejmuje wyzwanie i stara się zarobić w wakacje. Od dawna już okres letni nie kojarzy im się tylko i wyłącznie z wypoczynkiem, słońcem, dalekimi podróżami i beztroskim życiem, ale także z pracą i zarabianiem na swoje utrzymanie a także na studia.

studenci

Dlatego też coraz więcej w naszym kraju pracujących studentów, którzy najczęściej wybierają jako profil swoich działań usługi budowlane. Co więc przesądza o tym, że wybieramy ich coraz częściej jako wykonawców remontów czy prac wykończeniowych? Po pierwsze jest to zaufanie, którym w sposób szczególny darzymy osoby młode, uczące się. Po drugie studenci mają zazwyczaj dobra opinię, są punktualni i rzetelni. Po trzecie są znacząco tańsi od fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Po czwarte pracują z zapałem i uśmiechem, są mili, uczynni i rozmowni. Po piąte – przykładają się do swojej pracy i wykazują niejednokrotnie większe zaangażowanie niż pracownicy z wieloletnim stażem. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by kolejny remont naszego mieszkania powierzyć właśnie im – studentom.

poniedziałek, 17 stycznia 2011
Siła certyfikatu

W dzisiejszych czasach, przy wszechobecnej konkurencji na rynku coraz trudniej sprzedać określone towary i usługi. Dlatego też nowocześni przedsiębiorcy nauczyli się jak radzić sobie z tego rodzaju problemami, co uwidacznia ilość przyznawanych ostatnimi czasy certyfikatów. Dziś, kiedy niemalże każdy towar może zostać zaliczony do produktów certyfikowanych o określonej jakości i składzie takie właśnie praktyki przyciągają klientów ceniących sobie ogólną jakość towaru.

meble do sypialni

O wspomniane certyfikaty walczą więc nie tylko producenci artykułów spożywczych i przedsiębiorcy oferujący produkty ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa ich używania, ale także firmy produkujące meble do sypialni, oprogramowanie, świadczące różnego typu usługi czy oferujące meble biurowe. Nietrudno przecież zauważyć, że wybierając spośród dwu podobnych do siebie produktów oferowanych w podobnych cenach, takich jak choćby stylowe meble, potencjalny klient wybierze ten, który opatrzony zostanie stosownym certyfikatem. To on właśnie przesądzi o decyzji kupującego, który będzie miał zupełną świadomość nie tylko tego z jakich materiałów wykonany jest dany przedmiot, ale także tego, że jest on produktem bezpiecznym i przemyślanym, spełniającym określone, nierzadko surowe normy. Dlatego też miniony rok 2010 przez wielu ekonomistów i ekspertów zajmujących się analizą rynku i sprzedaży nazwany został „rokiem certyfikatów” i nic nie wskazuje na to, by trend ten uległ zmianie w roku obecnym.

poniedziałek, 20 grudnia 2010
Rozwód

Wszyscy mamy jakieś marzenia. Zazwyczaj jednym z nich jest stworzenie dobrego i szczęśliwego związku i pielęgnowanie tej miłości w związku małżeńskim. Często jednak, w praniu, okazuje się, że związek, który za czasów narzeczeńskich był rewelacyjny, po ślubie zmienia się w koszmar.

rozwód

Kobieta zmienia się w zazdrosną żmiję, a mężczyzna w leniwego brutala. Statystyki mówią, że to wcale nie takie rzadkie, jak by się nam mogło wydawać. Na rozwód decyduje się coraz więcej małżeństw, a co najdziwniejsze, rozwodzą się ludzie z coraz mniejszym stażem małżeńskim. Rozwód  implikuje zazwyczaj podział zgromadzonego przez małżonków przez lata majątku. Na początek do podziału idzie mieszkanie, które trzeba równo i sprawiedliwie podzielić – najlepszą receptą jest sprzedanie takiego mieszkania i podzielenie się zyskiem z jego sprzedaży po połowie. To zazwyczaj rozwiązuje większość problemów i pozwala skłóconym małżonkom uniknąć dalszych problemów. Potem trzeba iść do sądu i jak najszybciej sfinalizować rozwód, aby móc się cieszyć znowu pięknym i wolnym życiem bez partnera, który zamienił nasze życie w piekło. Radość z tego faktu będzie nieopisana.

Kiedyś nie było lepiej

Polacy idą z duchem czasu i z duchem nowoczesności. Nikogo nie zdziwi już kuchenka mikrofalowa w kuchni, wanna z hydromasażem w łazience czy klimatyzacja w mieszkaniu. I bardzo dobrze. Trudno wyobrazić sobie egzystencję bez tych jakże przyjemnych i użytecznych dodatków. Na dworze +35, w nagrzanych czterech ścianach niewiele mniej. Do akcji wkracza klimatyzacja. Chcesz szybko zjeść ciepły posiłek, pizze, a może zapiekankę?

higiena jamy ustnej

Użyj mikrofalówki. Masz ochotę na odprężającą, relaksującą kąpiel – nowoczesna wanna Ci w tym pomoże. Jednak nowoczesny sprzęt agd i ułatwiające życie rozwiązania w mieszkaniu, to nie jedyna zaleta czasów w których żyjemy. Dziś, dla Polaków wygoda i nowoczesność liczą się tak samo jak dbanie o własne ciało, higiena jamy ustnej, zdrowe paznokcie, skóra czy włosy. Dlatego też coraz częściej spożywamy suplementy diety bogate w witaminy i minerały, kupujemy nowoczesne pasty do zębów, które wybielają zęby, coraz rzadziej korzystamy z niebezpiecznych solariów, operacji plastycznych, coraz częściej za to w naszych łazienkach goszczą elektryczne szczoteczki do zębów, nici dentystyczne i płyny do płukania jamy ustnej. Nie wracajmy zatem do przeszłości i nie powtarzajmy w kółko, że kiedyś było lepiej, bo... nie było!

środa, 15 grudnia 2010
Sklepy internetowe

Internet jest w ostatnich latach najbardziej wykorzystywanym tworem czy osiągnięciem dwudziestego wieku. Do niedawna służył nam tylko i wyłącznie w celu zbierania informacji. Dziś możemy nie tylko komunikować się ze znajomymi, ale również - dokonywać zakupów potrzebnych nam towarów.

sklepy internetowe

Taką alternatywę umożliwiają powstające codziennie sklepy internetowe. Ich asortyment niczym się nie różni od towarów, które możemy znaleźć w tradycyjnym sklepie. Co ważniejsze dzięki takim internetowym zakupom nie jest nam dane czekanie w wielkich kolejkach do kasy. Przeprowadzone w ostatnim czasie badania dowiodły, że ponad połowa Polaków robi zakupy w internetowych sklepach. Takie informacje sprawiają, że coraz więcej osób upatruje w internecie szansę na rozkręcenie własnego biznesu, który przyniesie mu niebagatelny dochód. Eksperci od internetu są zdania, że tak naprawdę zasoby internetu nie są wykorzystane jeszcze w połowie. Być może już niedługo zwykłe sklepy internetowe zaczną przekształcać się w wirtualne galerie handlowe. A my chcąc iść na zakupy usiądziemy tylko i wyłącznice przed monitorem komputerowym.

piątek, 10 grudnia 2010
Co kupuje młodzież?

Co młodzież kupuje sobie jako prezent na 18 urodziny? Przeprowadzona niedawno ankieta dowodzi, że są to głównie nieprzydatne gadżety erotyczne. Furorę robią podręczniki i encyklopedie seksu, wyuzdana bielizna czy gumowe lalki z sex - shopu. Sporadycznie zdarzają się nawet plastikowe męskie członki. Dużo rzadziej prezent na osiemnastkę stanowi normalna odzież.

whisky

Zaraz po zabawnych gadżetach znajdują się książki oraz wydawnictwa muzyczne, takie jak płyty CD z muzyką lub płyty z DVD z zarejestrowanymi filmami z koncertów. Bardzo często również jubilat otrzymuje alkohol różnego gatunku - od tanich win, przez wódkę, aż po dobrą whisky. Parę osób wpisało w rubryce, że wkraczającego w dorosłość kolegę lub koleżankę obdarowało porcją marihuany i przyrządem do jej palenia. Mniejszą pomysłowością młodzież ze szkół średnich wykazuje się wybierając prezent na walentynki. Zdecydowana większość wybiera typowe, niezbyt oryginalne upominki takie jak pluszowe zabawki, poduszki z motywem serca czy tradycyjnie kwiaty. Biorąc pod uwagę, co bywa prezentem na osiemnastkę dobrze, że w przypadku święta zakochanych, młodzież jest bardziej konserwatywna.

środa, 08 grudnia 2010
Specjaliści do lamusa?

Jeszcze niedawno profesjonalna firma organizująca wesele była postrzegana przede wszystkim w kategoriach interesującego fenomenu. Owszem, wiele osób śledziło z uwagą jej wysiłki mające na celu popularyzację takiego podejścia do uroczystości zaślubin, rzadko jednak wierzono w to, że pomysł przypadnie do gustu naszym rodakom znanym z tego, że są dość konserwatywni.

wczasy odchudzające

Również właściciele wspomnianych firm mieli pewne wątpliwości, co do tego, że ich projekt spotka się z zainteresowaniem, sceptykom przypominali jednak o projektach takich, jak wczasy odchudzające, którym przecież również nie wróżono długiej kariery. Znakiem naszych czasów jest między innymi to, że coraz częściej sami wykonujemy zadania, które jeszcze nie tak dawno powierzaliśmy specjalistom, nie sposób nie zgodzić się więc z tym, że wiele firm, którym kilkanaście lat temu nie wróżyliśmy powodzenia dziś notuje bardzo duże zyski. Podmioty oferujące malowanie, tapetowanie lub specjalizujące się w wykładaniu paneli również nie były jeszcze niedawno uważane za szczególnie przydatne, dziś zaś zdumienie wywołuje przede wszystkim informacja o tym, że ktoś wykonuje podobne czynności samodzielnie, skoro korzystanie z usług specjalistów jest po prostu tańsze.

czwartek, 02 grudnia 2010
Artykuły dziecięce

Dziecko dla wielu osób jest długo oczekiwanym cudem. Dlatego też wielu rodziców, czy dziadków chce w jak najlepszy sposób uprzyjemnić mu życie. W związku z tym, jeszcze przed jego urodzeniem kupują mu różne zabawki i akcesoria dziecięce. Czy jest to dobry pomysł?

artykuły dziecięce

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niektórzy sadzą, że kupowanie dziecku różnych przedmiotów przed jego pojawieniem się na świecie przynosi pecha. Jednakże nie ma na to żadnych dowodów naukowych. Kupując artykuły dziecięce należy przede wszystkim sprawdzić czy nie zawierają w sobie szkodliwych substancji oraz czy są przebadane dermatologicznie. Bardzo ważne jest to, by dziecko nie spożywało żadnych produktów, które w swoim składzie zawierają substancje z grupy E. Jeśli pierwszy test jest pomyślny warto sprawdzić, czy kupowane artykuły podsiadają odpowiednie atesty, które świadczą o tym, że dany produkt nie zagraża życiu naszej pociechy. Jeśli na oznaczeniu produktu widnieje europejski atest bezpieczeństwa śmiało można zakupić daną rzecz.  Po pozytywnym przejściu obydwu testów możemy być pewni, że dane artykuły są odpowiednie dla naszej pociechy i można je bez obaw kupować.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Zakładki:
Stancje
Tagi