Blog > Komentarze do wpisu
Ciężka praca tłumacza

W dzisiejszych czasach trudno byłoby wyobrazić sobie życie bez usług jakie oferują profesjonalni tłumacze i biura tłumaczeń. Można powiedzieć, że byłoby ono nierealne i w pełni niemożliwe.

premier

Zarówno biuro tłumaczeń Wrocław jak i tłumaczenia wykonywane przez osoby zajmujące się tym na co dzień są bardzo ważne. Wystarczy przypomnieć sobie dwie sytuacje – pierwsza, kiedy to rejestrowaliśmy auto sprowadzone z innego kraju, a druga – kiedy to nasz kraj odwiedził całkiem niedawno przecież prezydent Stanów Zjednoczonych, Obama. W tym pierwszym przypadku pomoc biura okazał się bardzo istotna. Wszak bez niej nie przetłumaczylibyśmy ważnych dokumentów i w końcu nie przerejestrowalibyśmy naszego nowo zakupionego auta. Jeśli chodzi zaś o drugi aspekt, wystarczy przypomnieć sobie ile pracy miał tłumacz podążający krok w krok za prezydentem Obamą. Musiał on bez wytchnienia przekładać wszystko to, co powiedział amerykański przywódca na zrozumiały dla nas język i to, co powiedzieli nasi politycy na słowa zrozumiałe dla Obamy. Dlatego też następnym razem jeśli kupimy auto sprowadzone lub do naszego kraju przyjedzie ważna osobistość z innego państwa postarajmy się docenić ciężką pracę tłumaczy – to bardzo ważne.

wtorek, 31 maja 2011, visegard

Polecane wpisy

Komentarze
2013/10/11 11:25:08
Ważne to powinno być doceniane pracy każdego, a nie tylko tłumaczy - to po pierwsze. Ja na przykład sprawdzam czy wycena przedsiębiorstwa jest adekwatna do jego kapitału i przychodów tj. kontroluję jego kondycję finansową. Też miło by ktoś docenił, że dbam o to by fabryki dające 2000 miejsc pracy nie upadały :) Nie ma za co dziękować, proszę :)